Посередній учитель розповідає, хороший учитель пояснює, кращий учитель демонструє, великий учитель надихає!

середа, грудня 20, 2017

Результати ІІІ щорічної онлайн науково-освітньої виставки «Інноваційні стратегії інформатизації освіти»  за напрямом 2017 року «Інтеграція медіа в освітній процес» у номінації «Веб-квест»


Другий міжнародний Інтернет-марафон «Досвід успішних реформ естонської й фінської освіти для України. Європейський контекст»


В усіх європейських  країнах основним гаслом освіти проголошено: «Вчитися впродовж усього життя. Вчитися, щоб бути.»  Новий етап розвитку суспільства, нові вимоги часу до якості професійного рівня педагога вимагають нових методів, підходів, видів та форм навчання. Для цього необхідним є постійне підвищення кваліфікації, поліпшення рівня професійної підготовки, постійна робота над собою аби досягти особистісного зростання. Освіта потребує докорінного реформування, але як подолати проблеми? Найдоцільніше — скористатися досвідом європейських країн, що вже пройшли шлях змін та успішно інтегрувалися в світову систему освіти.
12-14 грудня представники систем освіти Фінляндії та Естонії — робітники департаментів, керівники навчальних закладів та прості вчителі провели вебінари на актуальні теми, такі як упровадження європейських освітніх програм, створення сучасного шкільного середовища, мотивація учнів та багато іншого. Щиро вдячна Видавничій групі «Основа», всім спікерам за можливість долучитися до перегляду вебінарів та збагатити власний багаж знань!
День 1-й, 12 грудня 2017 року
    Час
Спікер
Тема
Посилання
14:30-15:45
Катрі Анттіла, генеральний директор, Школа Східної Фінляндії Наталья Пелтонен,помічник учителя, Школа Східної Фінляндії
Успіх фінської освіти.  Як допомогти учню стати успішним
16:00-17:30
Людмила Рождественська, освітній технолог Талліннської Кескліннаської російської гімназії, сертифікований учитель Google, блогер, автор освітньої Галактики Intel, тренер з навчання вчителів, Естонія
Тетяна Мирошниченко, учитель хімії Талліннської Кескліннаскої російської гімназії
Дарія Повалихіна, учитель біології Талліннської Кескліннаскої російської гімназії
STEM и STEAM - проекти в школі
17:30-18:15
Ізабелла Рійтсаар, директор Таллінської гімназії Пає, Естонія
Реалізація програми занурення в школі Естонії. Навчання  національних меншин
18:15-19:00
Наталія Преснєцова, завідувач програми занурення, Таллінська гімназія Пає, Естонія
Як надихнути школярів на успішну кар'еру та покращити навчання в школі
День 2-й, 13 грудня 2017 року
  Час
Спікер
Тема
Посилання
14:00-14:45
Марина Курвітс, докторант Інституту цифрових технологій Талліннського університету, керівник студії педагогічного дизайну Kurvits Studio, консалтингові послуги освітнім установам, одна з найпопулярніших освітніх блогерів у російськомовному інтернет-просторі Юрі Курвітс, керівник з розвитку навчальних програм підготовки вчителів Центру інновацій в освіті Талліннського університету, керівник навчальної програми з підготовки вчителів, які викладають два або три навчальних предмета, лектор дидактики, математики Талліннського університету, лектор математичного аналізу Талліннського технічного університету, тренер і ментор
Як вчителю перевернути клас. Інструменти для вчителя
15:00-15:45
Надія Климишина, головний редактор методичних журналів, менеджер англомовних програм Magic Camp
Як вчити та будувати стосунки з учнями, або Для чого не потрібні гроші
16:00-16:45
Дмитро Міщенко, консультант державної установи HITSA, учитель інформатики, освітній технолог, андрагог, Естонія
Освітні роботи — навчання із захопленням
17:00-17:45
Вім Барендрет, член ДООН — агенції бережливої розробки інновацій; Консультант, фасилітатор, тренер; драйвер інновацій із впливом; спеціаліст та консультант Міжнародних хакатонів та освітніх подій; власник компанії TMI & TACK Netherlands, Нідерланди
Створення середовища для навчання навичок ХХІ століття — хакатони в освіті
18:00-18:45
Ене-Сільвія Сарв, експерт із розробки курикулумів та освітніх реформ у Східній Європі, Естонія
Школа-щастя — дослідження та реальність
День 3-й, 14 грудня 2017 року
  Час
Спікер
Тема
Посилання
15:00-15:45
Ірене Кяосаар, керівник Фонду інтеграції, натхненник  програми мовного занурення, лідер у процесі переходу на вивчення естонських мов, один з творців та розробників моделі мультикультурних шкіл, Естонія
Виклики сучасної освіти в сучасному суспільстві
16:00-16:45
Дмитро Міщенко, консультант державної установи HITSA, учитель інформатики, освітній технолог, андрагог, Естонія
Оновлена Е-школа (eKool) — допомога у викладанні та навчанні
17:00-17:45
Боб Херінг, директор школи м. Цинциннаті (1984-2015), Премія Global Educator за представленням Національної асоціації Корпусу Миру США 2002 року, Премія Global Citizenship за представленням Фінської асоціації Організації Об'єднаних Націй 1996 року, спікер ТЕДх, член правління International School-to-School Experience 
Громадянський дипломат та глобальна освіта
18:00-18:45
Ене-Сільвія Сарв, експерт із розробки курикулумів та освітніх реформ у Східній Європі, Естонія
Освітній потенціал... рекомендації для майстерні

пʼятниця, грудня 15, 2017

9 грудня 2017 року. Київ, Команда учнів "Kids of Action" Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, КП "Водно-інформаційний центр", "Кіборги", екскурсія Києвом, чудовий відпочинок.










 




День Гідності у #Ромни. Роменська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5.
#gdignity #gdignityUkraine








Відкритий урок з інформатики

Відповідно до чинної програми з інформатики та тематичного  планування 4 грудня 2017 року у 8-А класі було проведено нетрадиційний відкритий підсумковий урок у формі  гри: «Опрацювання текстових даних».  Хочеться відзначити, що подібні уроки є творчими для учнів, бо вони  мають можливість спробувати себе у ролі помічників героїв, й самі, емоційно граючи, приходять до певних висновків, оскільки активно беруть участь у проведенні уроку, а не являються пасивними спостерігачами.    
Метою уроку було повторити, узагальнити і систематизувати навчальний матеріал з теми «Опрацювання текстових даних», визначити рівень опанування учнями теоретичних знань і практичних навичок роботи з текстовим процесором Microsoft Word, навчити використовувати MS Word у творчій роботі. Швайка Сергій, Кизим Назар та Щербань Богдан підготували цікаву презентацію, створену в Google презентації,  в якій дослідили та висвітлили історію створення MS Word, розкрили основні функції та можливості текстового процесора. За правильне виконання всіх завдань учні відкривали слова закодованого повідомлення та літери, аби потрапити на 5 практичний етап. Учні із задоволенням тестувались в онлайн-сервісі Quizziz аби перевірити та оцінити свої теоретичні знання, встановлювали відповідність між клавішами та комбінаціями клавіш використовуючи при цьому інтерактивну дошку Padlet, перевірили свою електронну грамотність та правила введення тексту, оформивши плакат. Виконавши чотири запропоновані завдання учні розкодували повідомлення Бамбелбі та надіслали його до Кібертрону. А далі мали можливість створити буклет про м. Суми за зразком.

Насправді урок виявився цілковитим експериментом, оскільки під час його створення були використанні інтерактивні технології та інноваційні методи навчання, а саме онлайн презентація Emaze, відео створене в Pow Toon, онлайн-сервіс для створення тестів – Quizziz, інтерактивна дошка Padlet, Google Classrom, пакет програм MS Office. Щиро вдячна своїм учням за підготовку, якісне проведення та активну участь у виконанні всіх завдань. 









Життєвий капітал

2 грудня, у Роменській ЗОШ №5 були чудові гості – тренери Деловой клуб "Партнёр", які провели тренінг-гру «Життєвий капітал».
Більше 30 учасників, дорослих та дітей (ЗОШ №5 та 11), вчилися рахувати гроші, правильно їх витрачати, робити інвестиції, набували досвіду ведення бізнесу та йшли до своєї мрії.
На початку всі гравці мали приблизно однакові умови: роботу із стабільною заробітною платою та звичайні життєві витрати. Але протягом гри ситуація змінювалася: хтось потрапляв у боргову яму, а хтось поступово будував бізнес, щоб досягти своєї заповітної мрії.
Насправді ж гра відображає реальне життя: ми сплачуємо відсотки по кредитам, беремо іпотеку, народжуємо дітей, іноді божевільно витрачаємо кошти, або, навпаки, робимо інвестиції. Гра вчить нас керувати своїми фінансовими потоками, вести облік доходів і витрат, контролювати покупки, вчить рахувати, ловити шанси й можливості, які з’являються в житті, свідомо й ефективно користуватися ними. У результаті змодельовані життєві ситуації допомагають здобувати безцінний досвід на власних помилках, щоб потім, у справжньому житті, робити правильні кроки.
А як цікаво було спостерігати за нашими учнями! Вони легко, з перших кроків, навчилися підраховувати доходи й витрати, відразу розібралися з придбанням нерухомості та акцій.
Дякуємо чудовим тренерам Николай ЗаговораКонстантин СкляренкоАнюта Перерва та Alexey Yakunin за безцінний досвід та можливість навчатися нам та нашим учням! Ви на правильному шляху! Адже істина незаперечна: фундамент фінансових знань треба закладати з дитинства!









Фінська система освіти Куди літають білі ворони? Цього разу - на Роменщину! Система освіти змінюється, і цей процес вже не зупинити. Том...